Gwałtowny wzrost zakażeń Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o gwałtownym wzroście liczby zakażeń koronawirusem COVID-19. Odnotowano 5559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 75 osób.

– Jeśli te trendy się utrzymają, będziemy podejmować drastyczne kroki – skomentował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc., czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy – powiedział minister zdrowia.

Prawie jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: lubelskie i podlaskie.

„Jeżeli spojrzymy na polskie ulice, na to jak zachowujemy się w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, supermarketach, to nie dziwmy się, że jest tyle nowych przypadków. Zapomnieliśmy już o tych podstawowych zasadach. Maseczce, dezynfekcji, dystansie” – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w radiowej Jedynce.

Dotychczas w Polsce wykonano ponad 38 milionów szczepień, a w pełni zaszczepionych jest ponad 20 milionów osób. Szczepienia przeciw koronawirusowi są darmowe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O portalu

"Zdrowy Wilanów” adresowany jest do mieszkańców dzielnicy dla których ważny jest zdrowy styl życia. Znajdziesz w nim porady związane ze zdrowiem, odżywianiem, psychologią, aktywnością fizyczną a także urodą. Oprócz tego także solidną dawkę wiadomości i zapowiedzi wydarzeń związanych ze zdrowiem w dzielnicy Wilanów.

W Wilanowie

Tagi

Polityka prywatności

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji o ochronie danych osobowych i plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.