Zumba Wilanów

Tańcz Zumbę pod okiem instruktora Łukasza Grabowskiego. Zajęcia odbywają się w  każdą niedzielę o godz. 20.00 w hali Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26a a potrwają do 19 grudnia 2021.

Zumba jest kompletnym programem treningowym, zawierający wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi, ale także tańcem brzucha czy Quebraditą. Zumba zawiera także w sobie elementy tańca i aerobiku. Jej choreografia łączy w sobie takie style, jak: hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.

Zajęcia Zumby trwają zwykle godzinę. Na podstawie serii ścieżek muzycznych instruktor wykonuje proste choreografie, które mogą być naśladowane przez uczestników. Ćwiczenia aerobowe i siłowe są zatem wykonywane poprzez łączenie bardziej i mniej intensywnych obiegów (strategia treningu interwałowego). Rozgrzewka trwa od 5 do 15 minut, a jedna lub dwie piosenki na końcu pozwalają na uspokojenie i rozciągnięcie.

Zumba została stworzona przez kolumbijskiego tancerza i choreografa, Alberta „Beto” Pereza, w latach 90. Podobno wymyślił ją, kiedy zapomniawszy muzyki zwykle przez niego używanej podczas zajęć aerobiku, musiał improwizować z tą, którą miał pod ręką, czyli muzyką latynoską. W 2001 roku Alberto opuścił swoją rodzinną Kolumbię, aby osiedlić się w Miami i wprowadzić tam ideę Zumby.

https://www.youtube.com/watch?v=EvR1SjMvMT0
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O portalu

"Zdrowy Wilanów” adresowany jest do mieszkańców dzielnicy dla których ważny jest zdrowy styl życia. Znajdziesz w nim porady związane ze zdrowiem, odżywianiem, psychologią, aktywnością fizyczną a także urodą. Oprócz tego także solidną dawkę wiadomości i zapowiedzi wydarzeń związanych ze zdrowiem w dzielnicy Wilanów.

W Wilanowie

Tagi

Polityka prywatności

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji o ochronie danych osobowych i plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.